SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ostkupa 9199463
*
nr 919 9463
Ostkupa
England, Pläter
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 20:31:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 17:45:49
1
500 kr
20/10 15:08:26
2
500 kr
20/10 15:08:26
1
500 kr (Budbetjänt)
20/10 15:08:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver ostkupa pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Ostkupa
Läs om budbetjänten
nr 919 9463
Ostkupa
England, Pläter
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 17:45:49 | 1 | 500 kr |
20/10 15:08:26 | 2 | 500 kr |
20/10 15:08:26 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/10 15:08:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver ostkupa pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41